Pradžia » Lietuva » Kariuomenės dieną Lietuva demonstruoja didesnį pasirengimą gintis

Kariuomenės dieną Lietuva demonstruoja didesnį pasirengimą gintis

By BNS │ adiena.lt

Lietuvai trečiadienį švenčiant Kariuomenės dieną, šalies vadovai ir karininkai atkreipė dėmesį į sustiprintus nacionalinius ir NATO gynybinius pajėgumus, tvyrant nerimui dėl Rusijos.

20161123_125354_839

BNS nuotrauka

Vilniaus Katedros aikštėje kreipdamasi į Lietuvos ir sąjungininkų karių rikiuotę, prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė, kad Lietuva turi „didžiausias nei kada nors anksčiau saugumo garantijas“.

„Mūsų kariuomenė kasmet stiprėja ir keičiasi kartu su Lietuva (…). Pasitikėjimo mums įkvepia NATO valstybių sąjungininkių solidarumas“, – kalbėjo prezidentė.

Po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos Lietuva beveik dukart padidino gynybos biudžetą, numatomas ir tolesnis jo augimas. Į Lietuvą su įranga atvyko amerikiečių kariai, kitąmet turėtų būti dislokuotas vokiečių pagrindu sudarytas tarptautinis batalionas.

Kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas sakė, kad papildomi NATO pajėgumai Lietuvoje yra „sąlygoti labai rimtų saugumo procesų, vykstančių tiek visame pasaulyje, tiek mums artimoje aplinkoje“.

„Iššūkiai Lietuvos saugumui niekur nesitraukia. Prognozuoti tolimesnį jų vystymąsi yra labai sunku, todėl ir kariuomenei keliami vis aukštesni reikalavimai“, – kalbėjo generolas.

Lietuvos kariuomenės diena minima lapkričio 23-ąją, nes tądien 1918 metais išleistas įsakymas dėl Lietuvos kariuomenės organizavimo.

Naujoji Lietuvos vyriausybė žada, kad NATO numatytą tikslą gynybai skirti 2 proc. bendrojo vidaus produkto pasieks 2018 metais.

Vertinimo dar nėra.
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

vienuolika − 6 =