Pradžia » Airija » Elektroninei prekybai gresia sunkumai dėl griežtesnio ES reguliavimo

Elektroninei prekybai gresia sunkumai dėl griežtesnio ES reguliavimo

By „Interfax"-BNS │adiena.lt

Nauja Briuselio iniciatyva, pagal kurią perkantiems internetu tektų praeiti papildomą saugumo patikrą, sukėlė „Visa“ ir kitų mokėjimo sistemų kritiką, skelbia BBC.

Remiantis Europos bankų priežiūros tarnybos planais, kuriais esą siekiama kovoti su sukčiavimu, pirkėjai privalės įvesti slaptažodį ar specialų kodą atliekant mokėjimus, kurių suma viršija 10 eurų.1232598246apg_credit_cards_071204_ms

Tarnyba teigia siekianti atrasti balansą tarp patogumo ir saugumo. Tačiau „Visa“ mokėjimų sistema mano, kad tokios priemonės sukels katastrofą. Savo nuogąstavimus išreiškė ir bankai bei internetinės parduotuvės. Jie perspėja, kad pirkėjai susidurs su rimtais sutrikimais, ypač įtemptais laikotarpiais, pavyzdžiui, per vadinamąjį „Juodąjį penktadienį“, kuomet per išpardavimus atliekama daugybė elektroninių mokėjimų.

Ekspertai mano, kad dėl naujųjų ES planų bus neįmanomi tarp vartotojų populiarūs pirkimai „vienu paspaudimu“ bei automatiniai mokėjimai per mobiliąsias programėles už didesnę nei 10 eurų sumą.

Verta paminėti, kad didžiausią smūgį ES planai smogtų Didžiajai Britanijai, kur elektroninė prekyba yra gerokai geriau išvystyta nei kitose Europos šalyse ir jai tenka didesnė ūkio dalis.

„Paprastai mes neužimame tokios ryžtingos pozicijos reguliavimo klausimais, – BBC sakė „Visa“ atstovas Jungtinei Karalystei ir Airijai Kevinas Jenkinsas. – Tačiau būtent šiuo konkrečiu atveju esame įsitikinę, kad tokių skubotų priemonių priėmimas bus tikra katastrofa ir sugrąžins mus į praeitį 10-15 metų.“

Dėl naujų priemonių pasisakė ir „Mastercard“, pareiškusi, kad per didelis reguliavimas kovojant su sukčiavimu kelia grėsmę pagrindinių reguliavimo tarnybos tikslų įgyvendinimui.

Mokėjimo sistema „PayPal“ teigia, kad vartotojų atžvilgiu nedraugiškos patikros priemonės turės neigiamos įtakos beveik kiekvienam elektroniniam mokėjimui, nepriklausomai nuo realaus grėsmės lygio.

Šiuo metu minėtos priemonės projektas yra svarstomos ir, jeigu jam bus pritarta, įsigalios 2018 metais.

Vertinimas: 5.0. Balsų skaičius: 1
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

trys × 3 =